Prejsť na český e-shop zvířata doma
počet položiek
0 ks
celková cena
0

birma

Stredne dlhosrsté plemeno, stredne veľkého vzrastu. Telo, hlava, nos a uši sú trochu dlhšie ako u perzskej mačky. Farba srsti je svetlá s tmavými odznaky na hlave, ušiach, chvoste a nohách. Zvláštnym znamením sú biele pančušky na labkách. Má nádherné zafírovo modré oči, huňatý chvost a srsť, ktorá nie je náročná na starostlivosť.
Je inteligentná, priateľská a rezervovaná, býva zhpvprčivá, ale nie príliš hlučná. Nie je  agresivivna voči ľuďom, mačkám i psom. Je to elegantná mačka do bytu.
Len zriedka máva kožné a nervové problémy, úzka genetická základňa znamená problémy v dedičnosti. Môže mať problémy s škúlením, vyčnievajúcou hrudnou kosťou, pupočným pruhom, občas sa objavuje vývojový defekt očného tkanivá.
V dospelosti dosahuje hmotnosť 4,5 - 8kg, dožíva sa 12 - 14rokov.
Plemeno vzniklo v Barme, nevedno kedy, k jeho vzniku sa viaže legenda o bielom chrámovom kocúrovi Sinha, predkami plemena. Predpokladá sa, že vzniklo krížením siamských, perzských a domácich mačiek s bielymi ponožkami.
Vyskytuje sa vo varietách: s černohnenými odznakmi, s černohnědými odznakmi s kresbou, s červenými odznakmi, s červenohnedo korytnačinovými odznakmi, s červenohnedo 
korytnačinovými odznakmi s kresbou, s čokoládovými odznakmi, s krémovými odznakmi, s lilavými odznakmi, s modrými odznakmi, s modrými odznakmi s kresbou.


meno:
heslo:
zabudnuté heslo
registrácia
História Vami zakúpeného tovaru
Vernostný PROGRAM
Sledovanie stavu objednávky

Aktuality

11.december 2014
Vyhlásenie výsledkov súťaže
2.december 2014
Čakáme na posledné platby
1.december 2014
Víťazom novembra je...
Hlodavce doma Pes doma  Mačka doma  |  Rybičky doma Vtáky doma Tera doma  |  Zvieratá doma
© 2011 E-VISION International s.r.o.
powered by :
Visual PHP™