Prejsť na český e-shop zvířata doma
počet položiek
0 ks
celková cena
0

birma

Stredne dlhosrsté plemeno, stredne veľkého vzrastu. Telo, hlava, nos a uši sú trochu dlhšie ako u perzskej mačky. Farba srsti je svetlá s tmavými odznaky na hlave, ušiach, chvoste a nohách. Zvláštnym znamením sú biele pančušky na labkách. Má nádherné zafírovo modré oči, huňatý chvost a srsť, ktorá nie je náročná na starostlivosť.
Je inteligentná, priateľská a rezervovaná, býva zhpvprčivá, ale nie príliš hlučná. Nie je  agresivivna voči ľuďom, mačkám i psom. Je to elegantná mačka do bytu.
Len zriedka máva kožné a nervové problémy, úzka genetická základňa znamená problémy v dedičnosti. Môže mať problémy s škúlením, vyčnievajúcou hrudnou kosťou, pupočným pruhom, občas sa objavuje vývojový defekt očného tkanivá.
V dospelosti dosahuje hmotnosť 4,5 - 8kg, dožíva sa 12 - 14rokov.
Plemeno vzniklo v Barme, nevedno kedy, k jeho vzniku sa viaže legenda o bielom chrámovom kocúrovi Sinha, predkami plemena. Predpokladá sa, že vzniklo krížením siamských, perzských a domácich mačiek s bielymi ponožkami.
Vyskytuje sa vo varietách: s černohnenými odznakmi, s černohnědými odznakmi s kresbou, s červenými odznakmi, s červenohnedo korytnačinovými odznakmi, s červenohnedo 
korytnačinovými odznakmi s kresbou, s čokoládovými odznakmi, s krémovými odznakmi, s lilavými odznakmi, s modrými odznakmi, s modrými odznakmi s kresbou.


meno:
heslo:
zabudnuté heslo
registrácia
História Vami zakúpeného tovaru
Vernostný PROGRAM
Sledovanie stavu objednávky

Aktuality

16.február 2015
V ponuke nový rad krmív talianskej firmy Morando SpA.

Hlodavce doma Pes doma  Mačka doma  |  Rybičky doma Vtáky doma Tera doma  |  Zvieratá doma
© 2011 E-VISION International s.r.o.
powered by :
Visual PHP™