prihláseniekošíkkontaktdopravné
Chovateľské potreby a krmivá pre hlodavceChovateľské potreby a krmivá pre psovChovateľské potreby a krmivá pre mačkyChovateľské potreby a krmivá pre rybičkyChovateľské potreby a krmivá pre vtákyChovateľské potreby a krmivá pre teraristiku
Hlodavce doma
Pes doma
Mačka doma
Rybičky doma
Vtáky doma
Teraristika doma

Frontline sprej 250ml

Prípravok na ochranu psov a mačiek proti blchám a kliešťom, roztok na vonkajšie použitie v dávkovacej fľaštičke

Indikácie: Na liečbu a prevenciu pri napadnutí blchami (Ctenocephalides spp.) A kliešťami (Rhipicephalus spp., Dermatocentor spp., Ixodes spp.) u psov. Na liečbu a prevenciu napadnutia blchami (Ctenocephalides felis) a kliešťami (Rhipicephalus spp., Ixodes spp.) u mačiek. Liečba a kontrola alergie na blšie uhryznutie (FAD) u psov a mačiek. Liečba a prevencia napadnutia švolami u psov a mačiek.
Zloženie: Fipronil 250mg v 100ml, Copolyvidonum, Isopropylicum, Aqua purificata q.s. 1ml.
Kontraindikácie: Neaplikujte chorým zvieratám (celkové ochorenie, horúčka ...) alebo zvieratám v rekonvalescencii. Nepoužívajte u králikov z dôvodu nebezpečenstva nežiaducich reakcií až úhynu. Nepoužívajte u šteniat alebo mačiat mladších ako 2 dní.
Nežiaduce účinky: Ak dôjde k olízaniu, môže sa objaviť krátkodobá hypersalivácia spôsobená charakterom vehikula. V rámci veľmi zriedkavých nežiaducich účinkov boli po použití zaznamenané prechodné kožné reakcie v mieste aplikácie - začervenanie kože, svrbenie alebo vypadávanie srsti. Výnimočne boli po aplikácii zaznamenané hypersalivácia, reverzibilné neurologické symptómy (hyperesthesie, depresia, nervozita), zvracanie alebo dýchacie problémy.
Upozornenie: Je dôležité uistiť sa, že zvieratá sa po aplikácii nebudú vzájomne olizovať. Po aplikácii prípravku zabráňte psom po dobu 2 dní kúpanie v prírodných vodných zdrojoch. Môže dôjsť k uchyteniu jednotlivých kliešťov. Preto nemožno úplne vylúčiť prenos infekčných chorôb, ak sú podmienky nepriaznivé. Použitie počas gravidity a laktácie FRONTLINE® SPRAY môže byť použitý u gravidných fen a mačiek a tiež v laktácii.
Použitie: Zo vzdialenosti 10 - 20 cm postriekajte celý povrch tela zvieraťa. Striekajte v protismere rastu srsti a zaistite, aby bola všetka srsť navlhčená. Prečesávajte srsť u dlhosrstých plemien tak, aby mohol prípravok preniknúť až na kožu chrbta, bokov, brucha, nôh, chrbta a krku zvieraťa. Na ošetrenie hlavy a okolia očí nastriekajte na dlaň ruky chránené rukavicou a jemne votrite do srsti. Prípravok nechajte zaschnúť pri bežných teplotných podmienkach. Nevysušujte vytieraním. Prípravok je účinný po dobu až 5 týždňov proti kliešťom, 1 až 3 mesiace proti blchám a 63 dní (psi) alebo 42 dní (mačky) proti švolom. Vzhľadom k absencii bezpečnostných štúdií je minimálny interval medzi jednotlivými liečbami 4 týždne.
CP190019S
Frontline
Skladom (do 1Ks)
18,85 €
20%
Pôvodná cena: 27.31 Kč
22,62 €
sklad. do 1Ks
22,62 €
 Ks
Chovateľské potreby a krmivá pre hlodavceChovateľské potreby a krmivá pre psovChovateľské potreby a krmivá pre mačkyChovateľské potreby a krmivá pre rybičkyChovateľské potreby a krmivá pre vtákyChovateľské potreby a krmivá pre teraristiku