prihláseniekošíkkontaktdopravné
Chovateľské potreby a krmivá pre hlodavceChovateľské potreby a krmivá pre psovChovateľské potreby a krmivá pre mačkyChovateľské potreby a krmivá pre rybičkyChovateľské potreby a krmivá pre vtákyChovateľské potreby a krmivá pre teraristiku
Hlodavce doma
Pes doma
Mačka doma
Rybičky doma
Vtáky doma
Teraristika doma

Mačka sa udomácňuje

Mačka je predovšetkým domáci maznáčik. K bývaniu s Vami toho veľa nepotrebuje.
brlôžok najlepšie bavlnený pelech, s mäkkou látkovú podložkou. Mačky, samé príjemné na dotyk, majú rady hebkosť, mäkkosť, pohodlie. Splňte im všetky priania príjemným miestom pre odpočinok.

toaleta

i mačky majú radšej pri vykonávaní svojej potreby súkromie. Toaletu teda kúpte zakrytú, prípadne ju umiestnite niekam na pokojné miesto, aby mačka mohla na záchod za zástenou alebo v inak uzavretých priestoroch. Dno vaničky by malo byť okolo 5cm hlboké. Dôležitou súčasťou mačacieho záchode je podstielka. Na dne toalety pohlcuje moč a eliminuje pachy. Pozor však na podstielky s vôňou, nemusí Vašim miláčikom voňať, hoci Vám áno.

škrabadlo

mačky majú ako všetky šelmy prirodzenú potrebu obrusovať si pazúriky. Ak sú chované vonku, môžu si ich obrusovať napr. pri lezení po stromoch. V byte im k obrusovaniu poslúži škrabadlo, tkaninou alebo sisalom potiahnuté drevo, inak by Vám mohla mačka poškodiť nábytok, koberec či polstrovanie. Najvhodnejšie škrabadlá sú zvislé, kombinované s odpočívadlami, zaručujú mačkám pohyb šplhaním či skákaním, po ktorom si v kľude zdriemne alebo z výšok meditujúci pozorujú okolitý hurhaj v rodine.
Škrabadlá mačkám umožňujú zbaviť pazúriky odumretých vrstiev, pazúrik sa vlastne vyzlieka. Pri tejto činnosti mačka posilňuje predné končatiny, takže škrabadlo neplní len kozmetickú funkciu.

misky na kŕmenie a vodu

môžu byť plastové, betónové, keramické alebo nerezové. Výhodou je miska na kŕmenie z materiálu, ktorý možno použiť v mikrovlnke, pretože mačky dávajú prednosť jedlu telesnej teploty. Neznáša studené jedlá, dokonca z neho môžu ochorieť. Misku na vodu sa dá nahradiť fontánkou, ak Vaša mačka radšej pije tečúcu vodu. Fontánka zabráni tomu, aby zvieratko pilo vodu odstátu a znečistenú.

hračky

mačky zabavia, pomôžu vybiť energiu a vynahradia neprítomnosť spoločníkov. Hračky pre mačku kúpite za pár eur, či už sú to loptičky, uzlíky, klbká, chlpaté myšky alebo plastové viečka od PET fliaš. Lovecký pud aktivuje akákoľvek pohyblivá hračka, postačí aj kúsok papiera uviazaný na povrázku. Skvelo svoju mačičku zabavíte preliezačkami alebo schovávačkami.

kefy a hrebene

sú nutnosťou u dlhosrstých mačiek, u krátkosrstých plemien nie je starostlivosť o srsť tak náročná.

vychádzkové potreby

obojok a vodítko, prípadne postroj, pre spoločné prechádzky.
Chovateľské potreby a krmivá pre hlodavceChovateľské potreby a krmivá pre psovChovateľské potreby a krmivá pre mačkyChovateľské potreby a krmivá pre rybičkyChovateľské potreby a krmivá pre vtákyChovateľské potreby a krmivá pre teraristiku